Website content manager

SC KYO PREMIUM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere
· administrarea unui website de prezentare
· crearea si administrare de continut pentru platformele CMS
· instalare si administrare teme, plugin-uri, widget-uri,
· prelucrare date in vederea publicarii acestora pe paginile de internet
· procesare documente conform cerințelor în vigoare
· confirmare prelucrare date către clienți/superior

CERINTE

· Esti student sau proaspat absolvent?
· Ai interes in dezvoltarea unei carierea in domeniul IT?
· Ai bune abilitati de operare PC?

BENEFICII OFERITE

· vei invata cum se realizezi customizarea unui website prin CMS cu ajutor temelor, pluginurilor si a widget-urilor
· vei avea cunostinte de nivel mediu de HTML
· vei avea cunostinte de nivel minim-mediu legat de conceptul de web-design: aranjare in pagina
· vei fi la curent cu noile trenduri si tehnici web
· te vei dezvolta pe plan profesional facand parte dintr-un mediu organizational