Web Developer

Bettersoft

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm programatori pasionați, ambițioși, dornici de perfecționare continuă, cu abilitatea de a se adapta și de a se dezvolta, folosind noi tehnici și tehnologii.

Responsabilități:
• Participă la dezvoltarea de noi aplicații, în funcție de nevoile specifice ale clienților companiei;
• Furnizează soluții eficiente la problemele de programare respectând termenii de livrare;
• Asigură suportul pentru testarea aplicațiilor dezvoltate;
• Interacționează cu echipa pentru definirea specificațiilor detaliate pentru fiecare cerință dată spre dezvoltare și pentru a găsi cea mai intuitivă soluție pentru aplicații.

CERINTE

• Studii superioare, de preferință: Automatică și Calculatoare/ Informatică/ Cibernetică;
• Cunoștințe solide de PHP si MySQL
• Cunoștințe avansate de HTML (constitue avantaj HTML 5);
• Cunoștințe avansate de CSS (constituie avantaj CSS 3);
• Javascript (cunoașterea de librării javascript e un plus: jQuery);
• Experiență în utilizarea CMS (Joomla, Drupal, Magento, Wordpress) este un plus;
• Înțelegerea conceptelor de programare și dezvoltare de aplicații mobile constituie un avantaj;
• Experiența în realizarea unor soluții de design și implementare eficientă este un plus;
• Cunoștințe limba engleză - nivel mediu;
• Abilități de relaționare și muncă în echipă.

BENEFICII OFERITE

• Condiții de lucru excelente într-un mediu tânăr și dinamic;
• Salariu fix motivant;
• Oportunităţi de dezvoltare profesională.

Compania dezvoltă aplicații de peste 10 ani în regim outsourcing pentru firme din USA și Europa.
Pentru informații suplimentare puteți vizita site-ul: http://www.bettersoft.org/career.php#Developer