UNIT MANAGER

ALTRES

Job expirat

RESPONSABILITATI

In acest moment se cauta un teamleader inspirant pregatit sa construiasca, sa coordoneze o echipa, activ social si sigur pe cunostintele si aptitudinele sale.

Principalele responsabilitati sunt:

- Prospectarea, dezvoltarea potofoliului de clienti;
- Formarea, coordonarea echipei de vanzari;
- Motivarea si echipei de Vanzari;
- Atingerea targeturilor stabilite impreuna cu echipa;
- Monitorizarea si evaluarea performantelor echipei.

CERINTE

Omul potrivit pentru acest post va avea o buna experienta in vanzari si interes pentru acest domeniu; este un bun lider si are abilitati de comunicare si interactionare. La toate acestea, mai adaugam:

- Experienta în vânzari de servicii, de gen B2B sau B2H si formarea unei echip3, minim 3 ani
- Experienta în negociere si afaceri.
- Prezinta avantaj experienta în vânzari de asigurari de viata.
- Bune rezultate anterioare în activitatea de vânzari
- Aptitudini de lider, optimist,om de actiune;
- Capacitate de învatare si orientare spre succes si rezultat, bun negociator
- Abilitati de comunicare si negociere.
- Abilitati de formator, deschidere spre oameni
- Capacitate de a delega si responsabiliza echipa.
- Excelente abilitati de expunere, prezentare în limba româna

BENEFICII OFERITE

Excelent pachet salarial

ALTRES recruteaza pentru un important client din domeniul asigurarilor de viata, o companie multinationala, cu reale succese in piata din Romania.
Ar fi usor de crezut ca ALTRES este o firma ce ofera servicii integrate de resurse umane. Si atat! Dupa ce ne veti fi clienti sau candidati, veti intelege filosofia muncii noastre.Ar fi usor doar de spus ca pentru noi este foarte importanta satisfactia si chiar fericirea oamenilor. Fie ca ne sunt clienti, candidati, furnizori, colaboratori. In estenta, a face consultanta in resurse umane, trebuie sa iei serios in discutie starea/psihicul/dispozitia OMULUI.Ar fi usor de afisat valorile ALTRES si mult mai usor de explicat. Insa, toate duc la acelasi lucru: implinire & satisfactie personala. Pentru ca acestea sunt cele mai importante instrumente de masurare a fericirii.In ALTRES, totul este usor! In cel mai rau caz, mai usor... Si asta pentru ca avem scopul de a da fiecaruia exact ce-l face fericit!.