Trainee@ BRD - CRSC Cluj

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate: Back office bancar

Principalele tale responsabilitati:

- Vei fi implicat in proiecte, din diferite arii functionale ale Centrului de servicii clienti din Cluj ;
- Vei observa si analiza fluxurile diferitelor procese back office pe segmentul de clienti persoane fizice si juridice;
- Vei intelege principiile creditarii clientilor persoane fizice si juridice, politica de garantii, procesul si fluxul de analiza, acrodare si urmarire credite;
- Vei intelege fluxurile si operatiunile legate de mijloace de plata.

CERINTE

Profilul pe care il cautam:

- Student in ultimul an/ Masterand cu rezultate academice bune, intr-o facultate cu profil economic;
- Stagii de practica anterioare in domeniul bancar, sau voluntariat, reprezinta un avantaj;
- Cunostinte in domeniul bancar;
- Cunostinte PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza si a termenilor specifici domeniului de activitate.

Competentele de care avem nevoie:

- Atentie la detalii si buna capacitate de organizare;
- Abilitati de analiza si gandire numerica;
- Adaptabilitate si capacitate de invatare;
- Bune abilitati de relationare si lucru in echipa;
- Abilitati de comunicare;

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca part-time, pe perioada determinata de 5 luni (iulie – noiembrie);
- Posibilitatea de a te alatura unei echipe de profesionisti si de a lucra in proiecte specifice.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.