Tehnician service masini-unelte CNC

CMIE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza diagnoze la masinile-unelte cu comanda numerica din punct de vedere electric si electronic;

Depaneaza defecte electronice si electrice;

Instaleaza si pune in functiune masini-unelte;

Inlocuieste componente electrice, electronice si efectueaza reglajele necesare;

Ofera clientilor informatii tehnice, de service cu privire la defectele apărute.

CERINTE

Studii tehnice (preferabil electronica, masini-unelte CNC);
Experienta de minim 5 ani in domeniul servisarii masinilor-unelte;
Cunostinte de operare PC;
Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
Cunostinte elementare de mecanica;
Experienta in operarea si programarea masinilor-unelte CNC ;
Abilitati de comunicare, capacitatea de a lucra în echipă,profesionalism,responsabilitate in relatiile cu clientii;
Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv inclusiv tichete de masa;

Telefon mobil, laptop, masina de serviciu precum si alte beneficii;

Participare la sesiuni periodice de training;

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist.

Asteptam CV-urile Dvs. in limba engleza.

Pentru mai multe informatii privind compania noastra, va rugam sa accesati site-ul nostru.

Va multumim.

Suntem o companie cu capital majoritar olandez specializata in importul de masini-unelte cu comanda numerica, prezenta de peste 15 ani pe piata de profil din Romania.
Reprezentam cei mai importanti producatori de masini-unelte pentru prelucrari prin aschiere (strunguri si centre de prelucrare) din Taiwan, Japonia, China, India din care mentionam: Tong Tai Topper, Agma, Polygim, Finetech, Baron Max, Takamaz, Sino, ACE

Soft-ul EdgeCam de la Vero Software UK, lider in domeniul softului de fabricatie CAM pentru masini-unelte, completeaza oferta noastra contribuind la reducerea semnificativa a timpului necesar elaborarii programelor tehnologice CNC.

Activitatea companiei noastre include instalarea, punerea in functiune a masinilor CNC precum si instruirea operatorilor care vor lucra pe acestea.