System Administrator

Class It Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Configurarea si administrarea profesionala de sisteme de calcul si retele de calculatoare.
- Cunostiinte temeinice hardware.
- Cunostinte solide in administrarea sistemelor de operare desktop din familia Windows.
- Cunostinte primare instalare, configurare, administrare servere Windows 2000, 2003.
- Cunostiinte retelistica: configurare primara routere, switch-uri cu management.
- Capacitate buna de comunicare si relationare
- Capacitatea de a respecta termenele limita
- Rezistenta la stres
- Initiativa, perseverenta, dinamism, capacitate de auto-depasire

CERINTE

- Mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.
- Conceperea de solutii care sa duca la eficientizarea activitatii clientului prin folosirea tehnologiei.
- Asigurarea mentenantei imprimantelor si rezolvarea eficienta a situatiilor intalnite cu acestea;
- Analizarea permanenta privind performanta sistemelor si a retelelor locale si propunerea de variante de imbunatatire a functionarii acestora.
- Asigurarea de Suport Tehnic la nivel de sisteme de operare Windows si aplicatii pentru utilizatori

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv ce recompenseaza performanta;
Posibilitate de afirmare si promovare rapida ??? dezvoltare profesionala
Lucrul intr-un mediu cu ultimele tehnologii si echipamente
Si la pachet cu aceste beneficii si un colectiv exceptional

Class IT Outsourcing, companie de externalizare IT, asigura clientilor sai perfecta functionare a departamentului IT prin valorificarea unei echipe formate din 60 de specialisti ce se afla sub indrumarea unui management de succes.
Timp de 8 ani am dobandit experienta necesara pentru a castiga increderea unor clienti precum Rompetrol, Coca-Cola, Deloitte, Jerry's Pizza, Adecco, Merck, Sharp and Dohme, Financiarul, Sanoma Hearst.
Suntem un colectiv tanar si entuziast si investim incontinuu in dezvoltarea si pregatirea profesionala.
Vino sa lucrezi pentru prima companie de externalizare IT din Romania.
Vino sa adaugi valoare echipei noastre!