Specialist resurse umane, Campia Turzii

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs selecteaza un SPECIALIST RESURSE UMANE pentru clientul din Campia Turzii, firma producatoare de componente auto de cauciuc si plastic.

Responsabilitati:

- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
- Monitorizeaza piata interna si externa a muncii
- Intocmeste si gestioneaza documentele de personal, precum si dosarele de personal;
- Genereaza documente contractuale din aplicatia companiei: contracte de munca, acte aditionale, decizii, etc.
- Verifica corectitudinea documentelor emise;
- Informeaza angajatii cu privire la documentele lipsa identificate in dosarul de personal la angajare cat si ulterior;
- Intocmeste adeverinte/documente pentru salariati.
- Concepe si realizeaza sistemele de evaluare a performantelor profesionale.

CERINTE

Cerinte:

– studii superioare finalizate, de preferat, in domeniile: sociologie, psihologie, resurse umane, studii economice;
– cunostinte de specialitate: selectie de personal, diagnoza organizationala, managementul resurselor umane, evaluarea personalitatii, psihologia muncii si organizationala;
– experienta profesionala, pe o pozitie similara, de minimum 2 ani;
– cunostinte de operare PC, cel putin la nivel mediu;
– cunoasterea limbii engleze nivel cel putin conversational, (lb. spaniola reprezinta un avantaj)
- domiciliul, de preferat, in Campia Turzii sau Turda

BENEFICII OFERITE

Se ofera: pachet salarial atractiv.
Se lucreaza intr-o singura tura de Luni pana Vineri

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare