Specialist Achizitii - Cluj-Napoca

Bielomatik - http://www.bielomatik.com/en/

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Administrarea si derularea optimala a proceselor de achizitii;
• Procesarea achizitiei de componente standard de la furnizori interni si internationali;
• Urmarirea logistica a comenzilor si a livrarilor respectand termenii interni de productie;
• Colectarea datelor necesare in scopul actualizarii bazei de date si a realizarii de analize specifice de achizitii;
• Actualizarea informatiilor legate de preturi, termene si date de livrare in sistemul ERP.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul tehnic;
• Capacitati analitice si atitudine disciplinata;
• Capacitati foarte bune de comunicare si de concentrare;
• Cunoasterea si stapanirea limbii engleze la nivel avansat- vorbit, citit si scris; Cunoasterea limbii germane la nivel avansat reprezinta un avantaj
• Cunostinte avansate de MS-Office, cunostinte de contabilitate;
• Experienta de lucru intr-un sistem ERP constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant si posibilitatea de a activa intr-o companie multinationala;
• Posibilitatea de a beneficia de training in Germania in cadrul locatiei centrale a companiei.

DESCRIEREA FIRMEI

Inspire Human Resources

www.inspirehr.ro