Senior Accountant

SC K&D SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere;
- inregistrarea cronologica si sistematica, prelucrarea, publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia financiara a clientilor;
- contabilizarea si inregistreaza toate actele primare;
- verificarea si corectarea jurnalului de cumparari si vanzari;
- intocmirea lunara a decontul de TVA pe baza jurnalelor;
- efectuarea componentelor soldurilor conturilor si efectuarea reglarilor pe baza acestora;
- intocmirea lunara a declaratiile la bugetul statului si asigurarilor sociale,a situatiilor financiare semestriale si anuale;
- intocmirea evidentelor salariilor;
-informarea clientilor gestionati asupra modificarilor legislative;
- transmiterea rapoartelor si informatiilor catre superiorul direct;
- realizarea planului de activitate lunar;

CERINTE

-meticulozitate si acuratete
- studii medii, superioare;
-aspect fizic placut;
- personalitate comunicativa, dinamica, ambitioasa, proactiva;
- excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- experienta in contabilitate min 3 ani constitue avantaj;
- cunostinte operare PC, in special excel;
- abilitatea de a rezolva probleme;
- motivatie si orientare spre rezultate;
- limba straina constitue avantaj;
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- pachet salarial atractiv; negociabil in functie de experienta
- cursuri si traininguri;

K&D SRL , companie care activeaza în segmentul contabilitate şi optimizeaza soluții de gestiune contabila si consultanta financiare pentru personae juridice din municipiul Cluj Napoca .