Sef de Sala Restaurant

Beraria Janis

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza activitatea personalului in restaurant;
- Verifica prezenta si tinuta personalului la intrarea in serviciu, conform graficului de lucru;
- Verifica notele de comanda, pentru eventualele mese rezervate si alte actiuni ale zilei curente;
- Verifica starea de curatenie si igienizare a saloanelor de servire, starea veselei de servire, grupurile sanitare, luand masuri operative de remediere a lipsurilor;
- Respecta programul de functionare a unitatii;
- Primeste consumatorii la intrarea in sala de servire si ii conduce la masa;
- Supravegheaza in permanenta modul in care ospatarii si ajutorii lor executa serviciile la masa, intervenind ori de cate ori este nevoie;
- Supravegheaza activitatea de primire a comenzilor de la sectii de catre ospatari, sub aspect calitativ, al formei de prezentare a acestora;
- Efectueaza impreuna cu ospatarii, demonstratii de pregatire, prezentare si servire a diferitelor specialitati culinare, la masa consumatorilor;
- Rezolva operativ sesizarile consumatorilor, informand seful unitatii in cazul depasirii competentei sale;
- Verifica prin sondaj modul de intocmire a notelor de plata;
- Participa la instruirea personalului din procesul servirii, in vederea ridicarii continue a calificarii;
- Fixeaza turele de lucru pentru colaboratorii sai;
- Aranjeaza si gospodareste stocurile de inventar, materiale si produse;
- Lasa nota, in caietul de sarcini, pentru schimbul urmator, de sarcinile ce urmeaza a fi rezolvate.

CERINTE

- Calificarea in cel putin o meserie de baza (ospatar, barman, bucatar) prin curs de calificare;
- Constituie avantaj cursul de calificare sef de sala;
- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
- Cunoasterea limbii engleze si maghiara la nivel de conversatie constituie avantaj;
- Abilitati de relationare cu clientii;
- Spirit de echipa;
- Abilitati de coordonare si organizare;
- Corectitudine si seriozitate

BENEFICII OFERITE

Pentru candidatii care isi doresc relocarea in Cluj se ofera cazare in zona centrala.
Pachet salarial negociabil in functie de abilitati.

DESCRIEREA FIRMEI

Beraria Janis- "Clujul de azi, beraria de odinioara!"
Grupul de localuri JANIS a permis renovarea completa a vechii berarii, incepand cu primavara anului 2011, redand-o astfel orasului, intr-o varianta partiala in 4 iunie 2011, cu ocazia deschiderii TIFF -ului si in intregime in ziua mereu draga tuturor, 8 martie 2012.

Pentru o mai buna intelegere a conceptului " Beraria Janis" va invitam sa vizitati localul cu acelasi nume, situat in centrul Clujului,Piata Unirii 20, in prealabil depunerii CV-ului.