Sef de restautant

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Supravegherea salii de mese din punctul de vedere al aspectului, facilitatilor, curateniei si igienei;
-Supravegherea si coordonarea activitatii in restaurant, a ospatarilor si barmanilor;
-Programarea si organizarea evenimentelor festive;
-Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor si/sau reclamatiilor clientilor;
-Intampina oaspetii si ii conduce la mese;
-Monitorizeaza rezervarile din restaurant;
-Instruieste personalul din subordine;
-Mentine in perfecta stare baza materiala;
-Supravegheaza mentinerea conditiilor de igiena;
-Se informeaza asupra produselor care lipsesc din gestiune si face aprovizionarea;
-Verifica tinuta si echipamentul personalului;
-Urmareste calitatea servirii, aspectul si timpul pregatirii preparatelor;
-Verifica salile la sfarsitul programului.

CERINTE

Educatia si instruirea necesara
o Licee economice, scoli profesionale sau cursuri de scurta durata
o Abilitati de comunicare si relationare
Experienta profesionala
o Minim 2 ani experienta profesionala in domeniu
-Aptitudini de munca necesare
o Rezistenta fizica la ortostatism prelungit ;
o Capacitate de organizare si conducere ;
o Responsabilitate, autoritate ;

BENEFICII OFERITE

Candidatii fara cont pe myjob isi pot trimite CV-ul pe adresa de e-mail: resurse.umane@crama-haiducilor.ro