SEF BIROU - BIROUL COORDONARE POL DE CRESTERE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupantul postului are ca sarcini principale:
• reprezinta MFP, MDRL, ADR Nord-Vest in procesul de pregatire si implementare a Planului Integrat de Dezvoltare al polului de crestere Cluj Napoca,
• Sprijina elaborarea si implementarea Planul Integrat de Dezvoltare al polului de crestere Cluj Napoca,
• Participa la intalnirile ADI constituita,
• Sprijina implementarea proiectelor incluse in lista de proiecte din PID,
• Sprijina, prin propunerile privind angajarea unei expertize pe termen scurt, procesul de implementare a PID si a proiectelor aferente,
• Participa la monitorizarea respectarii graficului de implementare a proiectelor si indeplinirii indicatorilor ce s-au stabilit in PID,
• Contribuie la campania de promovare si informare referitoare la polul de crestere, asigurand transparenta si vizibilitatea activitatilor finantate in cadrul polului,
• Elaboreaza rapoarte periodice (trimestrial/ semestrial/anual, sau dupa caz) sau ad hoc privind stadiul implementarii proiectelor incluse in PID si le transmite MFP, MDRL, ADR Nord-Vest,
• Elaboreaza rapoarte trimestriale privind activitatea desfasurata si le transmite MFP, MDRL, ADR Nord-Vest,
• Elaboreaza, la initiativa sa sau la solicitarea institutiilor implicate, informari privind problematica din cadrul polului de crestere si formuleaza propuneri pentru solutionarea aspectelor constatate.

CERINTE

* studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalent, de preferinta intr-unul din domeniile: economic, juridic, tehnic, urbanism,
* cunostinte socio-economice si geografice referitoare la arealul polului de crestere,
* experienta de minimum 3 ani in managementul de proiect (participare sau coordonare a unor proiecte de investitii publice in infrastructura si a altor proiecte de interes public),
* experienta de minimum 3 ani in in lucrul cu administratia publica locala,
* experienta in elaborarea de planuri si strategii,
* cunostinte de management al riscului sau al crizei,
* capacitate de analiza si sinteza, planificare strategica (experienta in elaborarea de planuri si strategii)
* abilitati de negociere si mediere, bun coordonator,
* abilitati bune de comunicare,
* spirit de initiativa si creativitate,
* flexibilitate;
* constiinciozitate;
* facilitati de exprimare scrisa si orala;
* simt etic dezvoltat;
* tendinta spre stabilitate.
* sociabilitate; diplomatie,
* abilitati bune de operare pe calculator,
* cunoasterea limbii engleze,
* sa nu se afle in conflict de interese, sa nu desfasoare activitati care sa contravina codului de conduita al ADR Nord Vest (de exemplu, sa nu fie actionar la societati comerciale care sa deruleze contracte cu unitatile administrative din cadrul polului, sa aiba motivatie pentru a respecta codul de conduita al ADR privind neapartenenta la partide politice si activitate in functie de conducere si calitatea de ales in administratii publice etc.)
* sa aiba disponibilitatea de a munci peste program in situatii de exceptie pt respectarea unor termene contractuale;
* sa aiba carnet de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea dezvoltarii personale si a dezvoltarii carierei.

Atentie ! Data limita de depunere a dosarelor este de 17 septembrie pana la ora 14.

Pentru mai multe detalii va rugam sa consultati si site-ul agentiei.