Secretar Administrativ / Consilier Juridic

EuroTrend Grup Imobiliar

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmareste si se informeaza asupra modificarilor legislative aparute
• Redacteaza, vizeaza si sustine corespondenta juridica (notificari, adrese, documente aferente obtinerii de avize/autorizatii, licente/abilitari de functionare si desfasurare a activitatii) si urmareste solutionarea acesteia pana la arhivare, inclusiv
• Redacteaza, sustine si finalizeaza diferite modificari de statut ale firmei, acte aditionale, procuri, arbitraje
• Intocmeste documentele necesare in vederea obtinerii de finantari, credite bancare (ipoteci, garantii) din punct de vedere administrativ si juridic
• Arhiveaza si indosariaza documentele de natura juridica: autorizatii, acte de proprietate, contracte
• Verifica documentele in vederea vanzarii-cumpararii de bunuri imobiliare si mobiliare (identifica si verifica partenerii, actele privind proprietatea bunurilor din punct de vedere juridic etc.)
• Mentine relatia cu clientii firmei, atat persoane juridice, cat si persoane fizice, rezolvand solicitarile de natura administrativa sau juridica ale acestora

CERINTE

• Studii universitare de profil juridic
• Cel putin 1 limba de circulatie internationala la nivel conversational
• Cunostinte solide de MS Office
• Abilitatea de a organiza, coordona si a identifica activitatile prioritare
• Capacitatea de sinteza si analizare a datelor
• Abilitati excelente de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
• Capacitate de adaptare si ritm alert de invatare
• Abilitatea de a realiza si finaliza sarcini cu termene limita

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
alte facilitati

EuroTrend este un grup imobiliar puternic, cu capital autohton integral privat. Grupul reuneste mai multe firme, fiecare cu experienta in domeniul comercial si imobiliar. Seriozitatea si experienta, precum si deschiderea si respectul fata de client sunt factorii care au impus compania EuroTrend ca unul dintre principalii dezvoltatori imobiliari prezenti pe piata clujeana. In prezent, EuroTrend isi desfasora activitatea pe trei programe investitionale - Rezidential, Business si Hotels.