Responsabil Vanzari si Marketing ONLINE

MODERN GLASS ART

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA POSTULUI:
- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor companiei
- Consiliere clienti
- Pregatirea ofertelor de pret
- Urmarire si analiza vanzari, intretinere baza de date clienti
- Indrumarea clientilor web shop
- Impunere de modalitati eficiente de lucru in departamentul de vanzari si in relatia cu celallte departament
- Urmarire comenzi in faza de productie pana la livrare
- Urmarire incasari de la clienti
- Dezvoltarea si inbunatatirea evidentei in vanzari si al sistemului de ofertare
- Incarcare produse pe site daca este necesar
- Pentru detalii produse vizionati website: www.sticla-vitralii.ro

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL
Daca esti pasionat de design interior, gandesti proactiv, daca iti place sa interactionezi cu oamenii ne-ar face placere sa te cunoastem. Produsele noastre sunt: sticla vopsita/imprimata/pictata/gravata pentru placari bucatarii, usi de sticla, cabine de dus si vitralii toate cu un design unic.

Avem nevoie de tine, dacă:
- Esti interesat de comerțul online, chiar și la nivel internațional
- Daca ai idei si esti dispus sa si pui in practica
- Daca nu te sperii de un flux mare de clienti, ci vezi oportunitate in acesta
- Esti organizat, sti sa lucrezi bine in Excel si sti sa calculezi
- Folosesti emilul cu usurinta, si ai obiceiul sa raspunzi imediat la corespondenta
- Cunosti limba engleza la nivel mediu
- Ai diploma de bacalaureat sau ai terminat si o facultate

Experienta necesara:
- Necesită experiență sau nu – noi te vom ajuta sa insusesti cunostintele necesare

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salariu fix + bonus din vanzari
- target vanzari realizabil
- laptop + smartphone
- transport cu masinile firmei din Cluj-Napoca la Floresti.

DESCRIEREA FIRMEI

Descriere modern glass art
MODERN GLASS ART din jud.Cluj, Localitatea Floresti este o firma in plina dezvoltare (crestere 350% in 2017 fata de 2016), produce si comercializeaza produse din sticla cum ar fi: sticla vopsita/printata/gravata pentru placari bucatarii/bai, paravane/cabine de dus, usi de sticla, pereti de sticla, vitralii. Firma se axeaza pe produse cu o valoare adaugata foarte mare (design si creatie), o flexibilitate si o deschidere fata de clienti. Portofoliul bogat de produse da posibiltatea abordarii unei clienturi largi si diversificat.

Departamentul de vanzari are la dispozitie un sistem de ofertare si urmarire comenzi avansat care da informatii utile si usureaza munca echipei de vanzari.
Avem o echipa tanara: varsta medie este 28 de ani care au acumulat o experienta. Te asteptam sa faci parte din ea!