RESPONSABIL TELEMARKETING

S.C. TOTAL PACK WATER S.R.L. CLUJ-NAPOCA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contacteaza telefonic clientii existenti pentru recuperarea soldurilor , cat si potentiali clienti pentru contracte noi
- colecteaza date de contact si informatii despre clienti
- stabileste intalniri cu clientii pentru reprezentatii de vanzari directi
- realizeaza si prelucreaza baza de date
- transmite oferte pe fax si e-mail
- incheie contracte noi prin telefon
- dezvolta reteaua zonala de clienti

CERINTE

- abilitati telefonice excelente, abilitati de comunicare, capacitatea de a interactiona cu clienti potentiali
- cunostinte intermediare de Microsoft Office (Word, Excel si Outlook)
- abilitati de a depasi obiectiile tehnice sau comerciale ale potentialilor clienti
- se apreciaza experienta castigata in cadrul unui call center sau a unui centru de televanzari

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comisioane vanzari
- bonusuri pentru realizari exceptionale

Firma se ocupa cu producerea , imbutelierea si comercializarea de apa de masa naturala purificata "Smarald", in bidoane de policarbonat cu capacitatea de 19 litri.