Reprezentant tehnic - aplicator ipsosuri - pentru Clu

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profilul postului:
Asigura indeplinirea obiectivelor de demonstratii/aplicatii/teste pe santiere si prospectare de santiere pentru gama de ipsosuri in zona care ii este alocata, promovand avantajele ipsosurilor asigurand suportul pentru realizarea obiectivelor de vanzari.

Responsabilitatile postului
- Efectueaza aplicatii/demonstratii pe santiere in conformitate cu planul comunicat de reprezentantul de vanzari
- Stabileste contacte si urmareste activitatea echipelor de aplicatori cu care se afla in contact din punct de vedere al utilizarii ipsosurilor. Colecteaza feed-back in mod continuu si il transmite reprezentantului de vanzari .
- Identifica noi santiere in zona alocata si transmite date relevante catre reprezentantul de vanzari (produse utilizate, opinia persoanelor din santier despre produsele noastre, date de contact ale sefului de echipa sau ale persoanei care coordoneaza santierul, alte date relevante)
- Efectueaza teste lunare ale ipsosurilor aflate in stoc si comunica rezultatele catre
echipa de vanzari si de productie (scopul este urmarirea constantei produselor)
- Testeaza toate produsele noi aparute pe piata si informeaza echipa despre
rezultatele obtinute
- Se implica in benchmarkingul organizat de echipa de productie ipsosuri (recomanda
produse pentru teste, indica locatiile de unde pot fi achizitionate, le aplica si se asigura ca rezultatele aplicatiilor sunt incluse in rezultatul final al benchmarkingului)
- Se implica in inregistrarea, analiza si rezolvarea reclamatiilor legate de calitatea ipsosurilor
- Utilizeaza in mod corect instrumentele de lucru si bazele de date puse la dispozitie
de companie (ex. CRM –Customer Relationship Management )

CERINTE

Nivel educaţie – Studii medii
Experientă – Minim doi ani de experienta ca aplicator/demonstrator in domeniul materialelor de constructii sau in aplicarea ipsosurilor pe santiere ,posesor permis conducere categoria B.

Competenţe tehnice şi personale – Cunostinte detaliate despre produsele pe baza de ipsos si aplicarea acestora, intelegerea nevoilor aplicatorilor /echipelor de pe santiere, abilitati de utilizare a uneltelor specifice aplicarii ipsosurilor (ex. Masina de tencuit), abilitate de comunicare pe santiere si in echipa, adaptabilitate la program de lucru flexibil, orientat spre rezolvarea problemelor, atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Asigurarea privata de viata
Asigurare privata de sanatate
Mediu de lucru profesionist, trainiguri
Locatia biroului - Cluj
Posibilitatea de evolutie profesionala
Masina de serviciu, telefon, Laptop

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro