Reprezentant comercial:

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniu de activitate: comercializarea de echipamente si utilaje, asigurarea service-ului, furnizarea pieselor de schimb si asigurarea documentatiei tehnice pentru produsele marcilor reprezentate.

Responsabilitatiile principale:
- Coordonarea activitatii departamentului de marketing-vanzari/consiliere
- Negocierea si incheierea contractelor cu furnizorii si cu clientii.
- Identificarea, contactarea si consemnarea in baza de date a noi potentiali clienti, consilierea acestora in vederea achizitionarii de utilaje din portofoliul firmei.
- Realizarea de oferte informative, negocierea cu clientul a pretului final, a conditiilor de plata si a termenelor de livrare pentru utilajele contractate.
- Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, acordarea de consultanta tehnica.

CERINTE

Candidatul ideal:
- cunostinte tehnice - studii superioare tehnice;
- experienta in vanzari min. 3 ani;
- competente in luarea deciziilor tehnice;
- asumarea responsabilitatilor;
- excelente abilitati de comunicare;
- limba maghiara sau engleza - nivel avansat;
- abilitati de negociere si atitudine pro-activa;
- abilitati de planificare si organizare;
- obisnuinta in predarea la termen a lucrarilor;
Asteptam cv-urile dumneavoastra la adresa de mail: judith.gyorfi@starjobs.eu

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare