Referent departament financiar-contabil

SC ENGLMAYER ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţii principale
1. Facturare:
- Emiterea facturilor către clienţii interni şi externi din sistemul de facturare
- Transmiterea facturilor către clienţi
- Verifică sistemul daca s-au facturat toate serviciile prestate
2. Clienţi:
- Cererea de creare a numerelor de clienţi în sistemul de facturare, în cazul clienţilor noi
- Transmiterea către clienţi de fişe şi tabele suplimentare (în funcţie de cerinţe)
- Recuperarea creanţelor de la clienţii facturaţi
- Modificarea scadenţelor clienţilor în sistemul de facturare
3. Administrativ

CERINTE

- vorbitor de limba germana (nivel avansat) si engleza (nivel mediu) cu/fara experienta;
- aptitudini de planificare si organizare;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- cunostinte foarte bune de operare PC/MS Office;
- atentie distributiva.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, tichete de masa si decontarea transportului.

În calitate de casă de expediţii furnizoare de servicii complete, punem la dispoziţie tot ceea ce este nevoie pentru a oferi clienţilor noştri serviciul de transport ideal, în funcţie de necesităţile lor specifice.Cu filiale proprii în toată Europa de Est şi cu o reţea puternică de parteneri internaţionali, garantăm servicii de calitate maximă. În centrul eforturilor noastre se află permanent necesităţile logistice ale clienţilor noştri.