Referent contabilitate

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea evidentei contabile si a gestiunii imobilizarilor corporale si a imobilizarilor necorporale, a obiectelor de inventar, mijloacelor fixe;

- Asigurarea evidentei investiilor in curs de executie, pana la punerea in functiune a unitatilor noi;

- Evidentierea in contabilitate a rezultatelor reevaluarii patrimoniului;

- Participa la intocmirea monografiilor contabile pentru noile produse in conformitate cu normele interne si cu Planul de conturi bancar;

- Asigura intocmirea si depunerea declaratiei 390 VIES - Declaratie recapitulativa privind livrarile/achizitiile intracomunitare de bunuri si servicii;

- Asigura optimizarea cheltuielilor cu impozite si taxe, urmarind aplicarea facilitatilor acordate de lege;

CERINTE

- Studii superioare economice,

- Experienta in contabilitate si fiscalitate minim 2 ani;

- Capacitate de analiza si sinteza, acuratete;

- Spirit de echipa, dinamic, bine organizat ;

- Rezistenta la stres ;

- Cunostinte foarte bune de operare PC , cunostinte de nivel mediu de baze de date;

- Cunostinte de limba engleza reprezinta un avantaj;

- Aptitudini de invatare / asimilare peste medie.

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii atractiv.
Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta.
Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala.
Oportunitati de dezvoltare a carierei.
Performante apreciate si recompensate.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»