Referent contabilitate

K&D MICROBUSINESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere
- Inregistrarea cronologica si sitematica, prelucrarea, publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia financiara a clientilor
- Contabilizarea si inregistrarea tuturor actelor primare
- Verificarea si corectarea jurnalului de cumparari si vanzari
- Intocmirea lunara a decontului de TVA pe baza jurnalelor
- Efectuarea componentelor soldurilor conturilor si efectuarea reglarilor pe baza acestora
- Intocmirea lunara a declaratiilor la bugetul statului si asigurarilor sociale, a situatiilor financiare semestriale si anuale
- Intocmirea evidentelor salariilor
- Informarea clientiilor gestionati asupra modificarilor legislative
- Transmiterea rapoartelor si informatiilor catre superiorul direct
- Realizarea planului de activitate lunar

CERINTE

- Studii superioare
- Personalitate comunicativa, dinamica, ambitioasa, proactiva
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa
- Experienta in contabilitate min.3 ani constitue avantaj
- Cunostinte operare PC
- Abilitati de a rezolva probleme
- Motivatie si orientare spre rezultate
- Limba straina constitue avantaj

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada nedeterminata
- Pachet salarial atractiv
- Cursuri si traininguri

DESCRIEREA FIRMEI

BIROU DE CONTABILITATE