psihopedagog

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evaluează potenţialul de dezvoltare intelectuală, stilul de învăţare, motivaţia pentru învăţare
- Sprijină copiii la teme, pentru creşterea performanţelor şcolare, formarea deprinderilor de învăţare individuală, recuperarea lacunelor
- Elaborează programe personalizate de intervenţie
- Acordă asistenţă psihopedagogica individuala şi în grup copiilor aflaţi în risc de eşec/abandon şcolar
-Monitorizează şi evaluează rezultatele intervenţiei

CERINTE

- Studii superioare de psihopedagogie
-Experienţă în domeniul educativ, al serviciilor sociale, învăţământ
-Disponibilitate de a lucra într-o echipă multidisciplinară performantă în cadrul centrului comunitar din Cluj-Napoca

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională

Norma de munca este de 8 ore.
Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pana in 9 septembrie

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului. În prezent, programele sale cuprind judeţele Cluj, Bihor şi Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitară urbană derulat prin intermediul centrelor comunitare, prin programul de dezvoltare comunitară rurală şi prin cel de prevenirea a pericolelor migraţiei şi a traficului de minori.

Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie anunţă concurs pentru postul de psihopedagog, în cadrul proiectului "Vreau să termin şcoala şi eu!" proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial “Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013”.