Psiholog In Specialitatea Psihologie Educationala, Consiliere Scolara Si Vocationala (263407)

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea posibilităţilor de integrare şcolară şi profesională, nevoilor de calificare profesională, problemelor de natură cognitivă, emoţională şi comportamentală
- Consilierea beneficiarilor (prin activitati de grup si consiliere individuala) cu scopul facilitării integrării profesionale, prin ghidare şcolară şi profesională, în scopul unei mai bune valorificari a resurselor şi depăşirii dificultăţilor personale şi sociale
- Promovarea sănătăţii mentale, prevenirea comportamentelor deviante

CERINTE

-Studii superioare de psihologie, nivel master in psihologie; specializare sau experienta in psihologie educationala/consiliere psihologica/consiliere vocationala
-Atestat de libera practica, nivel autonom

BENEFICII OFERITE

-Posibilitatea de a contribui la integrarea socio-profesionala, dezvoltarea personala a unui grup tinta dezavantajat-adolescenti provenind din familii nevoiase
-Munca intr-o echipa dinamica- a centrului de zi FRCCF "Clujul Are Suflet."
-Programul de munca este de 4 ore/zi, in medie sau 20 ore/saptamana
-Salariul brut este de 1042 ron, brut pentru1/2 norma

Doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.