Psiholog cu competente in psihoterapie

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evalueaza potentialul de dezvoltare emotionala, capacitatea de integrare sociala
- Consiliaza adolescentii si parintii acestora, in cazul problemelor de relationare, emotionale si comportamentale
- Previne, prin activitati de dezvoltare personala, formele de socializare nedorite
- Desfasoara activitati de orientare scolara, consiliere profesionala, medierea muncii

CERINTE

-Studii de specialitate- de psihologie, pregatire intr-o metoda de psihoterapie cel putin la nivel de psihoterapeut sub supervizare
- Abilitati de relationare
-Experienta de minim 2 ani pe un post similar
-Constituie avantaj specializarile postuniversitare in domeniul psihologiei varstelor, dezvoltarii

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut
- Standarde profesionale inalte
- Posibilitate de dezvoltare profesionala
- Venituri nete de 800 lei pentru norma de 6 ore/zi

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie este organizatie neguvernamentala activa in domeniul protectiei copilului, cu o experienta in domeniu de peste 10 ani.

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie (FRCCF) este una din cele mai importante organizatii neguvernamentale centrate pe protectia copilului din Romania.

Copiii aflati in dificultate sunt ajutati de Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie, care deruleaza programe umanitare in Transilvania. FRCCF implica familia, comunitatea si statul in sprijinirea acestor copii, pentru ca drepturile lor sa fie respectate, iar nevoile lor indeplinite.