Psiholog

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Evaluează nevoile şi posibilităţile adolescenţilor şi tinerilor beneficiari de orientare şcolară şi consiliere profesională, asistenta pentru medierea muncii
- Consiliază adolescenţii şi părinţii acestora privind deciziile de orientare şcolară şi profesională, în conformitate cu recomandările rezultate din procesul de evaluare şi consiliere
- Selectează furnizorii de formare profesională în conformitate cu nevoile beneficiarilor
-Mediează între angajatori şi beneficiari pentru găsirea de locuri de muncă conform şcolarizării, potenţialului de dezvoltare, aptitudinilor şi intereselor, ofertei pieţei muncii
-Mediază între furnizorii acreditaţi de formare profesională şi beneficiari pentru înscrierea la cursuri de calificare profesională, finalizarea procesului cu găsirea de locuri de muncă

CERINTE

Cerinte
-Studii de specialitate- psihologie (educaţională, muncii); atestat de consilier de orientare privind cariera
-Abilităţi de relaţionare, muncă în echipă, iniţiativă, flexibilitate, capacitate de rezolvare de probleme, empatie, solicitudine
-Experienţă de minim 1 an pe un post similar/cu atribuţii similare
-Constituie avantaj specializarea în psihologie educaţională, muncii, experienţă în domeniul consilierii în carieră, ocupării profesionale; acreditare CPR psihologia muncii/educaţională

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională
- Venituri nete de aprox. 500 lei, norma de muncă de 4 ore/zi

Anuntul este valabil pana in 15 mai a.c.

Vor fi contactati doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei
Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie anunţă concurs pentru postul de psiholog, 4 ore/zi, în cadrul proiectului "Clujul Are Suflet".

Proiectul îţi propune facilitarea integrării sociale a adolescenţilor şi tinerilor dezavantajaţi social, prin servicii adecvate nevoilor lor de dezvoltare şi integrare socială, în cadrul centrului de zi.
Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie este organizaţie neguvernamentală activă în domeniul protecţiei copilului, cu o experienţă în domeniu de peste 10 ani.