Proiectant - tehnolog

Sky Zepp S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Programeaza, verifica, optimizeaza si controleaza masina cu comanda numerica;
- Elaboreaza tehnologia adecvata executiei pieselor si urmareste aplicarea ei;
- Propune si implementeaza solutii de optimizare a fluxului tehnologic, normei de timp si consumului de materiale
- Regleaza utilajele si urmareste procesul de productie
- Primeste comenzile si programeaza realizarea acestora conform cerintelor,
- Participa la efectuarea probelor de prelucrare
- Controleaza produsele finite
- Asigura suport tehnic pentru productie
- Participa la remedierea defectiunilor, reglarea si repunerea in functiune a echipamentelor
- Instruieste operatorii de linie

CERINTE

- Absolvent Universitate Tehnica(specializare in taiere, prelucrare metale)sau alte studii superioare asemanatoare
- Cunostinte de specialitate (a unui program de proiectare CAD/CAM, desen tehnic)
- Experienta in operarea si in programarea masinilor cu comanda numerica CNC.
- Cunostinte de frezare si/sau strunjire
- Cunostinte de limba Engleza si/sau Germana(nivel avansat)
- Spirit analitic, reactivitate
- Spirit de echipa
- Orientare pe sarcina, rigurozitate
- Corectitudine şi flexibilitate

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru si echipamente ultra moderne;
- Salariu motivant

Prelucrare prin aschiere pe utilaj DMG CTX 310 V3 eco an fabricatie 2010 pentru Germania, Franta, Belgia, Romania