Programator web in Cluj

Weddict Web Marketing SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Post disponibil incepand din 1 martie.
Interviuri intre 27/02 si 2/03.

Compania de publicitate, web marketing si web design bine implantata pe piata franceaza cauta pentru viitorul biroul clujean un programator Php, Mysql cu experienta.

Responsabilitati

- Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi.

- taiere (sclice-uri) layout-uri primite de la designer (fisiere Adobe Photoshop);

- pregatire fisiere html/php/css;

- customizare CMS-uri Magento, Prestashop, Joomla, Drupal etc e functie de cerintele clientului.

- dezvoltare cms si integrare-a lui pe siturile clientilor folosind tehnologii php si lucrul cu baza de date MySQL.

- Dezvoltare si implementare aplicatii web. Imbunatatirea si actualizarea permanenta a aplicatiilor web existente.

- Administrare website-uri. Asigura intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente: modificari, optimizari cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor.

- Investigarea erorilor si generarea de solutii optime.

- Asistenta in realizarea campaniilor de online marketing si in construirea de newslettere.

- Va fi apt sa faca estimari corecte de timp si sa respecte deadline-urile asumate.

- stapanirea tehnicilor si conceptelor de securitate ale Internet-ului.

- Participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect.

- Full time sau part time (doar la sediul filialei din Bistrita) si Project based (la domiciliul dvs)

- Candidatii ideali sunt programatori cu minim 2 ani de experienta.

CERINTE

Absolvent de studii superioare, preferabil in domeniul informatic.

Minim 2 ani experienta in domeniul programarii. Pasionat de software si tehnologii noi.

Candidatul ideal va avea bune cunostinte de:

- PHP/ MySQL - nivel avansat;

- HTML: lucrul cu div-uri, tabele, frame-uri, form-uri; HTML5 e un plus

- CSS: definire si aplicare stiluri;

- Realizare / instalare / configurare module

- Javascript

- Cunostinte de Design si experienta in crearea si administrarea de site-uri de ecommerce.

- Abilitatea de a dezvolta proiecte de Design Web & Mobile care sa ajute la realizarea obiectivelor proiectelor de marketing.

Sa cunoasca limba Franceza la nivel mediu sau avansat pentru a putea comunica eficient cu membrii echipei din sediul central.

Constituie un avantaj :

- cunostinte promovare web (SEO, CRM si AdWords)

- Photoshop, Joomla, Magento, CS-cart, Prestashop.

BENEFICII OFERITE

- in functie de performante posibilitatea de a merge la cursuri pe perfectionare platite de companie.

- lucru intr-o echipa tanara si dinamica intr-o continua dezvoltare;

- program de lucru: Lu-Vi 9-17

- mariri sariale in functie de performante

- bonusuri salariale in functie de performante

DESCRIEREA FIRMEI

Web design si web marketing pentru piata franceza