Programator UI (WPF, Silverlight, ASP.Net)

EBS Consulting S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea de aplicatii web
- analiza, design, proiectare, dezvoltare, implementare, testare, application management si documentare
- asigurarea comunicarii cu clientul

CERINTE

- studii informatice sau studii de specialitate

- experienta in design-ul si dezvoltarea de aplicatii software

- cunostinte de .NET, de programare obiectuala si baze de date

- experienta in dezvoltarea de aplicatii web utilizand tehnologii precum ASP.NET, HTML, JavaScript sau AJAX

- experienta in Visual Studio .NET (C#), Silverlight (XAML)

- cunostinte foarte bune de limba engleza

- cunostinte bune de limba germana constituie avantaj

DESCRIEREA FIRMEI

Despre EBS, in cifre si fapte

Infiintata in 2000, firma EBS Romania S.R.L. s-a pozitionat initial pe piata romaneasca si internationala de profil ca si furnizor de solutii software, devenind ulterior si un foarte apreciat furnizor de servicii adiacente informaticii.
In cadrul companiei noastre lucreaza peste 260 de informaticieni si economisti (crestere cu 30% fata de 2007), media de varsta fiind de circa 30 de ani.
Cifra de afaceri a grupului EBS pentru 2008 va fi de aproximativ 7 Mil. EUR.
EBS ocupa locul 22 in Topul celor mai buni 100 de angajatori, top realizat de revista Capital in 2006, pe locul 45 in 2007 si locul 9 in 2008.
EBS Romania este clasata in topul primilor 5 ofertanti de solutii software ERP din Romania, cu sistemul integrat CLARVISION.
In anul 2007 revistele de specialitate din spatiul germanic au folosit EBS in mod repetat ca si \"Succes Story\" in domeniul colaborarilor de tip Offshore.
In domeniul dezvoltarii software, EBS a obtinut titlurile de “Microsoft Gold Certified Partner (din 2006) si “SUN Iforce Partner” (din 2003).
EBS s-a certificat ISO 9001, ITIL si ISTQB.

EBS, prin prisma domeniilor de activitate

pe piata externa
- Nearshore Software Development, indeosebi pentru clienti din spatiul germanic
Clienti: GIP – Germania, DaimlerChrysler – Austria, Hansalog - Germania, Lexware – Germania, BMW - Germania, AKD - Germania, Meacon - Germania, Annotext - Germania, MSG - Germania, Network 24/7 - Germania, Sykosch-Germania

- BPO, prestari de servicii adiacente informaticii (salarizare, contabilitate financiara, customer support, prelucrari de documente, mentenanta sistemelor informatice etc.)
Clienti in Europa: BMW - Germania, Imprimerie Central - Luxembourg, Lexware - Germania, TDS/Fujitsu - Germania, Haufe Medien Gruppe - Germania, DaimlerChrysler – Austria, Hansalog - Germania
Clienti in Romania: Docessensis SRL, GIPRO SRL, DCCS SRL, MSG Romania SRL, ITCoE SRL

pe piata interna
- dezvoltarea, promovarea si implementarea sistemului integrat de gestiune de tip ERP CLARVISION, destinat firmelor de productie industriala din Romania.
Peste 130 de clienti cu profil de productie industriala, printre care: Delphi Packard, Sannicolau Mare, Ergolemn, Satu Mare, Electroarges, Curtea de Arges, Autonova, Satu Mare, Mentchim, Ramnicu Valcea, Victoria, Arad etc

Pentru informatii suplimentare, va rugam sa accesati pagina noastra web: www.ebsromania.ro si www.ebsromania.com