Programator baze de date

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denumirea postului: Programator baze de date

Companie de producție și logistică dintr-un județ limitrof Clujului, cu cca 300 de angajați, își caută un programator pentru a asista compania în utilizarea eficientă a unui sistem ERP (Enterprise Resource Planning) extern, dar și în dezvoltarea specificațiilor actualului sistem.

Atribuții:
- propune soluții tehnice ca răspuns la analiza cerințelor de folosință a programului ale angajaților companiei
- planifică și implementează îmbunătățiri și modificări ale programului
- dezvoltă soluții de software în acord cu nucleul programelor companiei
- întocmește documentație detaliată menită să instruiască angajații companiei care vor folosi programul
- urmează politicile și procesele interne

În cazul în care vă consideraţi potrivit(ă) postului de față, vă încurajăm să vă trimiteţi CV-ul la adresa de email a firmei de recrutare: office@commodo.ro. Termenul limită nominal de considerare a candidaturilor este 24 februarie 2017, dar noi vă încurajăm să trimiteţi CV-ul cât mai repede pentru că CV-urile vor fi evaluate la scurt timp după ce au fost primite și citite. În plus, dacă doriţi să fiţi contactat(ă) în cazul în care candidatura dumneavoastra nu va avea ca efect angajarea, vă rugăm să menţionaţi acest lucru în email-ul trimis; apoi, dacă este cazul unui refuz, vom reveni cu un refuz motivat.

CERINTE

Cerințe esențiale:
- licență în informatică
- cunoașterea sistemelor enterprise resource planning (ERP)
- experiență de minim 2 ani în dezvoltare de programe sau ca personal de sprijin în domeniul tehnologiei informației
- cunoștințe de .NET, SQL, ASP.NET
- cunoștinte de object oriented programming (OOP), folosind PHP
- cunoașterea limbii engleze
- disponibilitate de a călători în străinătate
- disponibilitate de relocare

Cerințe preferabile:
- experiență de minim 5 ani în dezvoltare de programe sau ca personal de sprijin în domeniul tehnologiei informației

Trăsături de personalitate:
- seriozitate
- eficiență
- capacitate de a rezolva problemele
- abilități de comunicare în interiorul și cu exteriorul companiei

Commodo se bucură de o experienta de peste 15 ani pe piata consultantei din Transilvania.