Profesor matematica-liceu

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Evaluează nivelul de cunoştinţe şi stabileşte nivelul achiziţiilor raportat la anul de studiu
2. Sprijină adolescentul pentru recuperarea lacunelor, deficitului de cunoştinţe, deprinderi de învăţare sau îmbunătăţirea acestora
3. Monitorizează activitatea, evaluează rezultatele, lunar
4. Completează documentele standard din dosarul adolescentului: fişa de evaluare iniţială, fişa de evaluare a rezultatelor, Programul Personalizat de Interventie.

CERINTE

-Studii superioare -matematica
-Experienta de minim 1 an
-Capacitate de comunicare, motivare
-Cunoasterea programei de studiu, Bacalaureat

BENEFICII OFERITE

-Mediu stimulativ
-Munca in echipa
-Posibilitate de dezvoltare profesionala
-Program de munca de 15 ore/saptamana
Salariu brut de 1020 lei

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 14 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.