Profesor Limba romana

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Organizează şi desfasoara meditaţii de limba romana, cu elevii beneficiari (liceu, scoala de meserii); sprijina elevii pentru realizarea temelor la limba romana
2. Realizeaza evaluarea nivelului de cunostinte
3.Lucrează în echipa multidisciplinară pentru a pune în practică planurile individuale de intervenţie
4.Monitorizarea si evaluarea obiectivelor de invatare la limba romana
5. Realizarea rapoartelor de activitate
6. Completarea informatiilor legate de activitatea de meditatii si sprijin la teme, in scris ( fisa de evaluare, fisa de consiliere, programul personalizat de interventie s.a.)

CERINTE

1. Studii superioare de filologie
2. Modul pedagogic
3. Specializare in protectia copilului (avantaj)
4. Abilitati de lucru in echipa
5. Abilitati sociale si tact pedagogic

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitatea de a contribui la evolutia scolara a unui grup tinta dezavantajat-elevi provenind din familii nevoiase, la centrul de zi Clujul Are Suflet, din Cluj-Napoca
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 2 ore/zi
4. Salariul este de 880 ron, brut

CV-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro

Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.