Profesor in invatamantul primar

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Evaluarea nivelului cunostintelor, a achizitiilor lingvistice si matematice si a motivatiei pentru invatare a elevilor din ciclul primar, beneficiari ai centrului de zi EveryChild, din Cluj-Napoca
2. Realizarea activitatilor de sprijin la teme, recuperarea lacunelor in invatare, in acord cu obiectivele stabilite in programului personalizat de interventie al fiecarui elev
3. Monitorizarea si evaluarea obiectivelor de invatare, recuperarea a lacunelor lingvistice si matematice
4. Evaluarea rezultatelor
5. Realizarea rapoartelor de activitate
6. Completarea informatiilor legate de activitatea de invatare, in scris ( fisa de evaluare, fisa de consiliere, programul personalizat de interventie s.a.)

CERINTE

1. Studii superioare in pedagogia invatamantului primar/echivalent
2. Cunostinte in domeniul protectiei copilului
3. Experienta relevanta in abordarea copiilor cu probleme de invatare
4. Capacitate de motivare, stimulare

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitatea de dezvoltare profesioanala
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 4 ore/zi ( dupa-masa)

Salariul este de 1051 lei, brut

CV-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro
Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.