NORMATOR PRODUCTIE

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea timpilor de productie/produs - Studierea organizarii muncii si a fluxului de munca in toate departamentele companiei.
- realizarea costurilor manoperei pentru fiecare produs in parte;
- studierea si culegerea de informatii despre meserii/posturi pt. a elabora sistemul de normare;
- masurarea in productie si inregistrarea, timpilor de executie a operatiilor de munca;
– realizarea de statistici privind timpul mediu de lucru a diferitelor operatiuni de munca;
- normarea productiei in vederea ridicarii acesteia pentru a optimiza cat mai bine timpul de munca al operatorului, in vederea ridicarii productivitatii;
- verificarea si imbunatatirea normativelor de munca in functie de schimbarile survenite (schimbare tehnologie, reorganizare).

CERINTE

- Studii universitare, profil tehnic;
- Experienta de 2 ani intr-o pozitie similara;
- Bune cunostinte si experienta in controlul calitatii si in utilizarea;standardelor ISO, sistemelor de management al calitatii;
- Cunostinte privind metodele calitatii;
- Avantaj: cunoasterea limbii italiene;
- Cunostinte bune Microsoft Office - Word, Excel, Power Point;
- Excelenta atentie la detalii, abilitati de analiza si sinteza a informatiilor

STARJOBS - Solutii optime in domeniul resurselor umane Oferim servicii complete resurse umane:
Munca prin agent de munca temporara - Leasing de personal Inchiriere de personal
Recrutare si selectie
Head hunting
Salarizare
Training
Teste psihologice
Fisa postului
Consultanta de legislatie a muncii
Distributie materiale publicitare