Marketing Executive

Q Smile

Job expirat

RESPONSABILITATI

Q Smile este cea mai mare clinică stomatologică din Transilvania care, pe lângă gama variată de servicii de cea mai bună calitate, beneficiază de profesionalismul și implicarea unei echipe de medici pricepuți, de dotări și tehnologii performante și inovative, într-o locație amenajată după cele mai înalte standarde de calitate și igienă.

Totuși, pentru că o echipă nu poate fi completă fără un om care să o coordoneze cu seriozitate și pricepere până în cele mai mici detalii, căutăm o persoană pentru postul de Marketing Executive.

Responsabilități:

• monitorizează și evaluează activitățile desfășurate în clinică, în scopul creșterii performanțelor profesionale și al utilizării eficiente a resurselor disponibile
• respectă atribuțiile organizatorice și funcționale cu caracter medico-sanitar
• răspunde de organizarea diverselor evenimente și de susținerea serviciilor contractate de clinică, pe baza bugetului de venituri și cheltuieli proprii, aprobat în prealabil de conducerea unității
• sesizează și propune măsuri de simplificare a mijloacelor și metodelor de lucru
• coordonează, controlează și răspunde de activitatea personalului din subordine și deleagă sarcini către acesta
• identifică și centralizează toate informațiile legate de potențialii parteneri
• selectează, împreună cu conducerea clinicii, partenerii strategici pe care urmează să îi contacteze
• identifică și analizează piața potențială și piața țintă, în vederea înnoirii continue a portofoliului de clienți și a întreținerii unei bune relații de colaborare cu clienții existenți
• participă la stabilirea planului anual de vânzări și la îndeplinirea acestuia
• analizează serviciile oferite de concurență
• identifică nevoile de promovare pe termen mediu și lung și participă în procesul de planificare strategică a mixului de marketing
• facilitează un flux continuu de informație între echipă și conducerea clinicii
• planifică, organizează și controlează fluxul de proiecte pe toate direcțiile, stabilește prioritățile și administrează într-un mod realist bugetele, planurile de lucrări și termenele care se cer respectate
• întocmește rapoarte conform procedurilor interne și solicitărilor venite din partea conducerii
• raportează de urgență conducerii orice incident critic care poate prejudicia activitatea clinicii

CERINTE

Ești candidatul potrivit dacă:

• cunoști foarte bine limba engleză
• cunoști și o altă limbă străină / alte limbi străine (constituie un avantaj)
• ai experiență în domeniul marketingului
• ai cunoștințe de bază în domeniul IT (știi să folosești suita Office, ai câteva cunoștințe despre strategia pe mediile sociale)
• ai abilități de vânzare și experiența în vânzări constituie un avantaj
• ai abilități foarte bune de comunicare (prezență de spirit, vocabular bogat, fluență în exprimare)
• ești un bun negociator
• ești un bun coordonator
• ești energic și dinamic, dar bine organizat
• ai atenție distributivă, spirit de echipă și spirit de inițiativă
• ai încredere în forțele tale, ești flexibil și te adaptezi cu ușurință oricărei situații
• ai o mare capacitate de învățare prin experiență
• ai o atitudine pozitivă, capacitate de analiză și inovație, orientată spre găsirea de soluții
• reușești să menții un management rațional al resurselor disponibile

Q Smile este o clinică stomatologică situată în inima Clujului, înființată din dorinţa de a răspunde nevoilor clienţilor săi de toate vârstele printr-un set complet de tratamente de medicină dentară corespunzătoare celor mai înalte aşteptări, recunoscute la nivel mondial și în speranța de a putea contribui la succesul profesional şi personal al pacienților noștri.