Manager de proiect

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiectul " Vreau sa termin scoala si eu" pentru care selectam manager de proiect
este finantat din FONDUL SOCIAL EUROPEAN
Programul Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013, Axa prioritară „Corelarea învăţării pe tot parcursul vieţii cu piaţa muncii”. Domeniul major de intervenţie 2.2 „Prevenirea şi corectarea părăsirii timpurii a şcolii”
ID proiect 61473

Responsabilitati:
Managerul de proiect asigură planificarea, organizarea, coordonarea, supervizarea şi raportarea activităţilor descrise în proiect, buna functionare a echipei de management, precum şi relatia cu reprezentanţii partenerilor din proiect, OIPOSDRU MECTS şi AMPOSDRU.

Atributii:
1. Planifică, organizează şi supervizează coordonatorii de centre si ceilalti membri ai echipei de proiect
2. Verifică rezultatele obtinute şi se asigură că acestea vor duce la realizarea obiectivelor
- supervizează rapoartele de activitate ale coordonatorilor de centre şi a echipei de management
- are întâlniri de schimb de bune practici în centre
3. Alocă resursele necesare implementării proiectului
- se asigură de corecta gestiune a banilor, conform nevoilor proiectului
-se asigură de realizarea activităţilor conform descrierii din proiect
- verifică pontajele lunare
4. Realizează rapoartele narative trimestriale şi raportul final narativ şi se asigură de realizarea raportului financiar; trimite către finanţator raportul narativ şi financiar.
-se asigură de corectitudinea şi completitudinea informaţiilor din rapoartele coordonatorilor de centre comunitare
-sintetizează informaţiile privind beneficiarii, activităţile şi rezultatele obţinute în centrele comunitare
-comunică documentele necesare finanţatorului

CERINTE

-Studii superioare socio-umane, masterat în management
-Experienţă de minim 2 ani, în domeniul protecţiei copilului, avantaj în proiecte de tip educaţional, centre de zi, POSDRU
-Cunoştinţe în legătură cu managementul de proiect
-Cunoştinţe de limba engleză
-Abilităţi manageriale
-Abilitatea de a lucra cu bugete
- Excelente abilităţi de exprimare scrisă şi verbală
-Capacitate de a lucra sub presiune, autocontrol foarte bun

BENEFICII OFERITE

-Posibilitate de dezvoltare profesională
-Mediu de lucru placut, provocator, dinamic

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pana la 8 iulie a.c. la adresa de email: adela@frccf.org.ro

Doar candidatii ale caror Cv -uri sunt selectate vor fi contactati!

Misiunea Funda¿iei Române pentru Copii, Comunitate ¿i Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili ¿i marginaliza¿i, pentru ca ace¿tia s¿ creasc¿ într-un mediu familial protector, s¿ beneficieze de educa¿ie ¿i de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF deruleaz¿ proiecte în Transilvania ¿i este una dintre cele mai mari ¿i stabile organiza¿ii neguvernamentale române¿ti din domeniul protec¿iei copilului. În prezent, programele sale cuprind jude¿ele Cluj, Bihor ¿i Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitar¿ urban¿ derulat prin intermediul centrelor comunitare, prin programul de dezvoltare comunitar¿ rural¿ ¿i prin cel de prevenirea a pericolelor migra¿iei ¿i a traficului de minori.