MANAGER ACHIZITII

SC ONCOS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza departamentul de achizitii;

Analizeaza, mentine si dezvolta baza de date cu furnizorii, identifica furnizori noi;

Intocmeste si analizeaza cereri de oferta;

Negociaza cu furnizorii conditiile comerciale (preturi de achizitii/ termene de plata/ promotii) si incheie acorduri (contracate) cu furnizorii;

Prospecteaza piata in vederea unor oferte avantajoase;

Responsabil pentru coordonarea sistemului de aprovizionare : depozite si magazine, eficientizarea procesului si imbunatatirea metodelor de lucru;

Coordoneaza procesul de comenzi si de reaprovizionare a stocurilor;

Analizeaza evolutia stocului pe categorii de produse;

Asigura disponibilitatea produselor in magazine;

Monitorizeaza saptamanal disponibilitatea produselor la raft si ia decizii de crestere sau reducere, introducerea de noi produse;

Defineste domeniilor de imbunatatire in ceea ce priveste lantul de achizitii.

CERINTE

Experienta minim 2 ani in domeniul achizitiilor

Excelente abilitati de negociere.

Cunostinte de MS Office

Bune abilitati de analiza si planificare

Rationament analitic si gandire strategica

Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun