Jurist

HR Total

Job expirat

RESPONSABILITATI

Avizează pentru legalitate documente interne, contracte si intocmeste acte cu caracter juridic
Ofera consultanta pe probleme legislative cu privire la activitatile desfasurate de companie
Informează corect şi la timp departamentele companiei privind schimbările legislative ce reglementeaza activitatea acestora
Reprezinta interesele firmei in fata autoritatilor/institutiilor
Ia masurile necesare pentru recuperarea debitelor inregistrate de clienti
Reprezinta compania in instanta, in cazul existentei unor litigii comerciale sau de alta natura
Raportare catre conducere

CERINTE

Cunostinte solide de drept civil, drept comercial, dreptul muncii
Cunoasterea legii 85 privind procedura insolventei
Cunostinte bune de utilizare computer
Studii de specialitate
Practica in domeniu / experienta 6 luni-1 an pe post/ fara experienta

Candidat ideal:
Excelente abilitati de comunicare si relationare
Atitudine generala pozitiva
Gestionarea cu calm a situatiilor stresante/provocarilor
Capacitatea de a respecta termenele
Perseverenta si constanta (urmarirea dosarelor pana la finalizare)
Abilitatea de a gasi solutii practice
Deschidere la situatii si idei noi / o minte deschisa
Discretie
Initiativa

BENEFICII OFERITE

Clientul este o companie cu traditie din Cluj. Aveti sansa de a va afirma in cadrul unei echipe tinere si de a castiga experienta dintr-o varietate de probleme si situatii juridice. Salariul se negociaza cu compania angajatoare.

Companie de consultanta in management ce ofera servicii complete de HR: consultanta HR, recrutare si selectie, administrare de personal, formare profesionala, training si team-building, evaluarea performantelor, servicii SSM si PSI