Învățător / Învățătoare

Liceul Waldorf Cluj Napoca

Job expirat

RESPONSABILITATI

Învățător / Învățătoare pentru o clasă de max. 25 de copii;

Responsabilități principale:
- planificarea și proiectarea activităților instructiv - educative;
- organizarea și amenajarea mediului educațional;
- conducerea întregului proces didactic;
- asigurarea mijloacelor de învâțâmânt, a materialului didactic și a auxiliarelor didactice;
- cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale pedagogiei Waldorf în activitatea cu copiii.

CERINTE

Căutam o persoană care corespunde următoarelor cerințe:

- absolventă de Liceu Pedagogic/Colegiu Institutori;
- domiciliul în Cluj-Napoca;
- experiență in predare de circa 4 ani;
- cu dorința de perfecționare continuă a cunoștințelor despre educația și psihologia copilului, precum și despre sistemul pedagogic Waldorf;
-aptitudini artistice (muzică, arte plastice, abilități practice).

Sunt obligatorii: disponibilitate pentru perfecționare continuă, disponibilitate de a învăța să cânte la un instrument muzical

Sunt disponibile doua posturi:
1 Învăţător clasă cu predare în limba română
1 Învăţător clasă cu predare în limba maghiară

BENEFICII OFERITE

Oferta include:
- oportunitatea învățare și de specializare în noi metode și tehnici de educare a copiilor;
- lucru într-un mediu plăcut, cu o echipă deschisă, tânără și dinamică;
-implicarea în organizarea activităților extracurriculare la nivelul clasei și al școlii, proiecte;
-posibilități de dezvoltare personală;
-posibilitatea titularizării în viitor;

Liceul Waldorf este şcoala în care se urmăreşte educarea omului în ansamblul său, atât cognitiv, cât şi artistic, armonizând procesul educaţional. Este instituţie de învăţământ de stat, alternativă educaţională recunoscută de M.E.C.T.S., cu secţie română şi maghiară si grupe de grădiniţă, care asigură realizarea aceluiaşi nivel de cunoştinţe la finalul fiecărui ciclu, elevii susţinând examenele naţionale şi obţinând diploma ca la oricare altă şcoală de stat.

Scoala functioneaza intr-o cladire moderna, nou construita, inaugurata in anul 2009.