Insotitor de zbor

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

S-a deschis prima scoala de aviatie in Romania. Oferim cursuri de pregatire pentru insotitor de zbor comercial conform normelor de aviatie europene(JAR- Join Aviations Rules)Cursurile se tin la RAK-Heavylift Aviation Academy Ras al Kaymah UAE

CERINTE

Sex: Femei si barbati
Varsta:20-45 de ani
Inaltime:minim 1.60 cm
Greutate:proportionala cu inaltime
Abilitate de a inota 75 de metri imbracati dar fara incaltaminte
Cazier curat
Limba engleza –nivelul avansat , daca nu sunteti la acest nivel veti urma cursul de engleza dupa terminarea programului pentru stewardeza,
Absolventi de liceu
Fara tatuaje vizibile
Fara disabilitati comportamentale care pot afecta performanta dumneavoastra
Pasaport valabil
Casatoriti sau necasatoriti

BENEFICII OFERITE

Cazare (in cameraa dubla) cu mese incluse
Transport zilnic la si de la academie si locul de cazare
Doua uniforme care trebuie purtate tot timpul
Cursuri integrale si materiale de studiu
Pregatire si atestare CPR
Instruire si atestare pentru prim-ajutor
Verificarea cunostintelor de limba engleza
Instruire in proceduri de urgenta : aer, apa si sol Instruire in ingrijire personala si serviciu clienti Instruire hands on in aparate de zbor management resurse echipaj
Aparate de zbor si industria aeronautica familiarizare si proceduri
Reguli si regulamente care guverneaza operatiunile
Intocmirea dosarului: fotografii, Curriculum Vitae
Cina de absolvire cu prezentari de premii si diplome
Familiarizarea cu echipamentul de zbor si utilizarea acestuia
Repartizarea in cadrul COMISIEI DE LOCURI DE MUNCA DIN CONTRACT
Frecventarea targurilor de locuri de munca
Cursul se va tine la baza noastra aeriana de la Ras al Kaymah UAE

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.