Inginer vanzari echipamente electrotehnice

T&S Selectie de Personal SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
Clientul nostru este un reputat distribuitor international de aparataj electric cu sediul central in Cluj si puncte de vanzare si distributie in marile orase. Postul presupune vanzarea echipamentelor tehnice electro-energetice B2B

RESPONSABILITATI:
Identificarea oportunitatilor de business development, contactarea clientilor si dezvoltatea relatiilor comerciale
Prezentarea solutiilor tehnice si testarea acestora impreuna cu clientul
Realizarea si negocierea ofertelor comerciale
Planificarea activitatii, raportari saptamanale catre management

CERINTE

Studii superioare tehnice (electrotehnica, automatizari si calculatoare, electronica)
Experienta in vanzari in domeniul tehnic/industrial- MUST
Capacitate de a propune solutii tehnice, de a evalua bugetul unui proiect si de a negocia termenii contractului
Capacitatea de a coordona activitatea de vanzari directe si indirecte in zonele alocate
Persoana asertiva, organizata,dinamica si orientata catre client
Disponibilitate pentru deplasari frecvente
Cunostinte de limba engleza (vorbit + scris)
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Cursuri organizate in tara de catre producatorii de echipamente
Salar competitiv parte fixa+ bonusuri in functie de targhet
Autoturism de serviciu full time, laptop, telefon mobil, conexiune mobila la internet

T&S Group este agentie specializata in servicii de recrutare si selectie de personal, atat pe plan national cat si international. Compania isi desfasoara activitatea avand sediul principal in Olanda, si birouri operationale in Romania si Polonia.
T&S Group are o experienta de peste 12 ani, reusind sa acumuleze un portofoliu vast de clienti.