Export Specialist

Hummark

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de produse cosmetice, cu desfacere pe pietele internationale, angajeaza Specialist Export pe perioada determinata de 1 sau 2 ani.

• Persoana planificata, care cauta informatii si precisa in actiunile sale;
• Stie sa-si stabilieasca standarde de lucru si actioneaza conform procedurilor;
• Personalitate energica, comunicativa si convingatoare prin gandire logica;
• Condus de rezultate cu abilitati bune de relationare;
• Experienta in comert international, experienta in departamentul de import/export;
• Cunostinta in domeniul logisticii si transport.
• Cunsotinte de limba engleza la nivel avansat (Business English) – obligatoriu.

CERINTE

• Reprezinta firma in relatie cu clientii din strainatate
• Identifica si contacteaza clienti externi pe piata internationala
• Intocmeste Oferte de pret, portofoliul de produse si Contractele de vanzari cu clientii externi;
• Tine evidenta comenzilor primite de la clientii externi si urmareste permanent statusul acestora de la lansare pana la finalizare;
• Raspunde de planificarea, de buna desfasurare a campaniilor de imagine si marketing;
• Raspunde de realizarea targetelor de vanzari la export.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salar competitiv, + bonuri de masa;
• Deplasari ocazionale la expozitii si targuri internationale;
• Participari la evenimente de PR, Marketing, Business;
• Poate beneficia de posibilitatea promovarii in cadrul companiei;
• Acces la literatura de specialitate si la site -uri informationale in domeniul marketing, comercial si legislativ;
Se poate aplica si direct pe: office(at)hummark.ro

Hummark este un brand de servicii in resurse umane din Cluj Napoca specializata pe recrutare personal. Prin interviurile de selectie de personal angajam cei mai buni candidati pentru companiile partenere. Facem recrutare si selectie de personal de mai bine de 10 ani.