EXPERT TEHNIC- implementare proiecte - COD: DDS IMPL

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza si realizeaza implementare de proiectelor in cadrul POR
- elaboreaza , gestioneaza bazele de date pentru crearea de parteneriate, asocieri, clustere in cadrul diferitelor proiecte
- identifica nevoile organizationale ale partenerilor si beneficiarilor, in plan logistic, tehnologic, de consultanta, etc
- participa la identificarea si dezvoltarea de noi proiecte
- elaboreaza studii de fezabilitate pe proiecte

CERINTE

- studii superioare tehnice, economice, juridice, sau socioumane
- experienta in elaborarea de analize secoriale
- experienta identificarea nevoilor de servicii, de proiecte, a nevoilor organizationale
- experienta in utilizarea matricei cadru logic
- cunostinte de legislatie nationala si europeana relevante pentru domeniul sau de activitate
- limba engleza avansat
- operare PC avansat
- sunt in avantaj persoanele care au experienta in lucrul cu organizatii de tip asociativ sau cunostinte despre clustere / asociatii
- carnet de conducere cat B
- abilitati de coordonare si conducere a echipelor de proiect

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de dezvoltare personala si dezvoltare a carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura intre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveazs Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor.