EXPERT JURIDIC- Departament dezvoltare strategica, COD- DDS jur

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea, elaborarea de documente specifice in ariiile legate de fiintarea / funtionarea Institutului de cercetare si de transfer tehnologic
- consultanta juridica in aria aspectelor parteneriale, a organizatiilor asociative, clusterelor, parteneriate public private
- consultanta juridica in activitatile de management al ADR Nord-Vest, in activitatea directiilor si departamentelor, precum si pentru partenerii strategici implicati in cresterea potentialului investitional al regiunii, in conformittate cu procedurile interne

CERINTE

- studii superioare in stiinte juridice, drept
- constitue avantaj specializarea si / sau calificarea intr-un domeniu tehnic (diploma de inginer, etc)
- experienta sau cunostinte solide in domeniul juridic al formelor de parteneriat, precum si in situatii legate de dreptul de proprietate intelectuala
- experienta in drept comercial / societati comerciale
- cunoasterea legislatiei europene in domeniile de mai sus; precum si a cadrului institutional european
- limba engleza avansat
- operare PC avansat
- abilitati de consultant, abilitati de comunicare si relationare ridicate
- dinamism si initiativa
- aptitudini si motivatie in domeniul cercetarii
- constituie avantaj experienta in proiecte / fonduri structurale

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de dezvoltare personala si dezvoltare a carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura intre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveazs Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor