Expert contabil

S.C. AGM GROUP GC S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Realizarea de documentaţii economico-financiare pentru elaborarea dosarelor de finanţare pentru proiecte de finanţare europeană/naţională (analiză cost- beneficiu, etc);
 Activităţi specifice de consultanţă n domeniul financiar contabil pentru implementarea proiectelor de finanţare europeană şi naţională (raportări financiare, cereri de rambursare, orice alte activităţi specifice;
 Cunoasterea regulilor de monitorizare si control;
 Realizarea analizei Cost-Beneficiu conform cerintelor europene;
 Cunoasterea politicilor de achizitii publice necesare derularii proiectelor;
 Evaluarea impactului financiar, economic, social, de mediu şi a riscurilor;
 Asistenţa n perioada de monitorizare post-implementare.
 Evidenta contabila analitica si sintetica, declaratii fiscale, salarii, inclusiv bilant contabil;

CERINTE

 Contabil autorizat, membru CECCAR;
 Studii Economice;
 Experienţa profesională de minim 3 ani;
 Experienţa în evidenţă contabilă analitica şi sintetică, declaraţii fiscale, salarii, inclusiv bilanţ contabil;
 Experienţă economico-financiara în domeniul proiectelor finanţate din fonduri europene (elaborarea documentaţiilor economico-financiare necesare cererilor de finanţare şi/sau activităţi financiar – contabile n implementarea proiectelor finanţate prin fonduri structurale, de exemplu: elaborare analiza cost- beneficiu pentru studii de fezabilitate conform cerinţelor legislative, raportări financiare/cereri de rambursare/contabilitate proiecte finanţate din fonduri europene);
 Bună capacitate de analiză şi sinteză; atenţie la detalii;
Constituie avantaj:
 absolvirea de cursuri relevante (cum ar fi realizarea analizei cost – beneficiu, etc.)
 colaborarea anterioară cu firme de consultanţă pentru accesarea de fonduri nerambursabile/implementarea de proiecte sau programe finanţate prin fonduri comunitare/naţionale.
 Cunoaştere a limbii engleze constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

 Oportunitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe profesioniste si dinamice
 Condiţii de munca atractive

DESCRIEREA FIRMEI

Constructii drumuri
Constructii civile