EXPERT ACHIZITII PUBLICE , Directia Economica; COD: DE- AP

ADR Nord-Vest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza achizitii publice, licitatii pt ADR Nord –Vest si IRECTT
- Intocmeste documentatii de atribuire, caiete de sarcini
- Elaborare termeni de referinta si specificatii tehnice
- Gestiunea comisiilor de evaluare a achizitiilor publice; elaborare / receptie
- Urmarire contracte in cazul implementarii proiectelor proprii
- Contributii la elaborarea de proiecte si la elaborarea de oferte

CERINTE

- studii superioare economice
- experienta de minim 3 ani in domeniul societatilor comerciale
- experienta in achizitii publice
- cunoasterea procedurilor si legislatiei achizitiilor publice
- experienta in activitati de planning pe proiecte
- cunosterea normelor europene raportate la domeniul economic
- inteligenta peste medie
- autonomie, dinamism si inovativitate

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare personala si dezvoltare a carierei

Agentia de Dezvoltare Regionala Nord-Vest prin competentele sale de planificare strategica este forta motrice care sustine dezvoltarea comunitatilor locale, fiind puntea de legatura intre acestea, autoritatile nationale si institutiile europene.
IMPLICAREA, PARTENERIATUL si COMUNICAREA sunt valorile ce stau la baza indeplinirii misiunii noastre. Managementul ADR Nord-Vest promoveaza Initiativa personala si Inovarea, Profesionalismul, Transparenta si Dezvoltarea competentelor angajatilor.