Șef de coloană auto

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de transport internațional cu birouri în Cluj-Napoca dorește să angajeze doi șefi de coloană auto.
Responsabilități:
Supravegherea îndeplinirii politicii de resurse umane, a procedurilor și a normelor de lucru stabilite.
Analiza și urmărirea productivității conducătorilor auto: consum de motorină, plata taxelor de drum, respectarea timpilor de conducere și de odihnă, incidente…
Organizarea și managementul conducătorilor auto în legătură cu perioadele de odihnă, concediile etc.
Supervizarea selecției și formării conducătorilor auto noi în conformitate cu politica internă stabilită.
Soluționarea incidentelor.

CERINTE

Cerințe minime:
- Experiență minimă de doi ani în managementul echipelor, supravegherea directă a acestora, contactul personal în activitatea de zi cu zi și soluționarea incidentelor.
- Informatică: Utilizarea pachetului de programe Microsoft Office.
- Căutăm o persoană cu abilități în managementul personalului, organizată, riguroasă și cu o capacitate ridicată de rezolvare a problemelor.

Cerințe dorite:
- Constituie un avantaj cunoștințele teoretice și practice despre state de plată, asigurări sociale, angajări și concedieri, încheierea contractelor etc.
- Experiență în firme de transport rutier național și internațional.
- Cunoștințe despre timpii de conducere și de odihnă ai conducătorilor auto.
- Cunoașterea rutelor de transport internațional.