Educatoare Limba Germana/ Limba Engleza

SC H&AM QUALIBRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea si sustinerea activitatilor la grupa de prescolari cu scopul atingerii obiectivelor educationale stabilite;
- Adaptarea metodelor, strategiilor si materialelor de lucru la particularitatile grupei si fiecarui copil;
- Participarea la conferinte, seminarii, consilii, cursuri, etc, cu scopul formarii profesionale continue;
- Solutionarea cu tact si caldura a situatiilor dificile aparute in managementul grupei;
- Gestionarea cu responsabilitate, caldura si diplomatie a relatiei cu parintii copiilor;
- Conceperea si prezentarea rapoartelor cu privire la activitatea si evolutia copiilor;
- Completarea in termen a documentelor scolare;
- Organizarea activitatilor extracurriculare;

CERINTE

Studii de pedagogie (liceu pedagogic/ facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei- specializarea Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar);
- Cunostinte avansate de limbi straine (Facultatea de Litere- specializarea Limba Germana, respectiv Limba Engleza, sau diploma/ certificat de competenta lingvistica);
- Tact pedagogic;
- Interes pentru continua perfectionare si evolutie profesionala;
- Caldura, responsabilitate, rabdare, creativitate, spontaneitate, atentie distributiva;
- Bune abilitati de comunicare si interrelationare

BENEFICII OFERITE

- Institutie privata, cu 18 ani de experienta in invatamant;
- Gradinita acreditata;
- Posibilitate de titularizare pe post;
- Mediu de lucru profesionist si stimulant;
- Acces la baza de resurse educationale, documente metodice, materiale didactice;
- Salarizare motivanta;
- Recompensarea rezultatelor profesionale.

DESCRIEREA FIRMEI

Centru vocational