ECONOMIST SI SPECIALIST RESURSE UMANE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Economist
- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere
- inregistrarea cronologica si sistematica, prelucrarea, publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia financiara a clientilor
- contabilizarea si inregistrarea actelor primare
- verificarea si corectarea jurnalului de cumparari si vanzari
- intocmirea lunara a decontului de TVA in baza jurnalelor
- efectuarea componentelor soldurilor conturilor si efectuarea reglarilor pe baza acestora
- intocmirea lunara a declaratiilor, a situatiilor financiare semestriale si anuale
- intocmirea evidentelor salariilor
- informarea clientilor gestionati asupra modificarilor legislative
- transmiterea rapoartelor si informatiilor catre superiorul direct
- realizarea planului de activitate lunar

Specialist resurse umane:
- intocmirea statelor de plata si a declaratiilor lunare
- cunoasterea legislatiei muncii
- respectarea termenelor conform legii
- intocmirea actelor necesare ( contracte, acte aditionale, decizii, adeverinte, etc.)

CERINTE

Economist si Specialist Resurse Umane
- aspect fizic placut
- personalitate comunicativa, dinamica, ambitioasa, proactiva
- excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa
- cunostinte operare PC
- abilitatea de a rezolva probleme
- motivatie si orientare spre rezultate
- limba straina constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- pachet salarial atractiv
- cursuri si traininguri