ECONOMIST - Locatie: Cluj-Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie multinationala producatoare si distribuitoare de componente mecanice cum ar fi: elemente de fixare, piese prelucrate, piese stantate , piese turnate sub presiune si forjate, componente din plastic si cauciuc, manipulare sarme-cabluri si ansambluri In procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de :

ECONOMIST

Locatie: Cluj-Napoca

• Inregistrarea facturilor de marfa (facturi interne, facturi externe) + alocare costuri directe;
• Inregistrarea facturilor de servicii (facturi interne, facturi externe);
• Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe stocuri, venituri, cheltuieli, gestiuni;
• Asigurarea ca exista In contabilitate toate facturile –In colaborare stransa cu departamentele: achizitii, logistica, depozit;
• Operarea extraselor bancare;
• Operarea online a platilor catre furnizori In sistemul de Internet Banking;
• Raspunde de corectitudinea datelor introduse In sistemul de operare financiar;
• Transmiterea facturilor de vanzare catre clienti;
• Analiza scadentara clienti, transmitere notificari privind soldurile neachitate la scadenta;
• Rezolvarea solicitarilor cu tema financiara primite din partea furnizorilor/clientilor societatii;
• Verificare Jurnale Vanzari/Cumparari;
• Arhivare documente Inregistrate conform regulilor interne;
• Preluarea, Inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, Indosariere si arhivarea; corespondentei si a mesajelor primite din partea furnizorilor, clientilor, angajatilor.

CERINTE

• Experienta relevanta (pe un post similar) minim 2 ani;
• Studii superioare finalizate (domeniul economic – avantaj);
• Cunostinte medii de limba engleza – afaceri;
• Cunostinte operare PC: Microsoft Excel, WinMentor;
• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
• Atentie distributiva;
• Atentie semnificativa la detalii, meticulozitate;
• Capacitate rapida de decizie;
• Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
• Corectitudine, seriozitate, atitudine principiala In relatiile cu oamenii;
• Dorinta de dezvoltare profesionala.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.