Economist Contabil - perioada determinata

Barnett McCall Recruitment - Cluj Branch

Job expirat

RESPONSABILITATI

Durata contractului: 6 luni

Responsabilitati:
- Inregistrarea facturilor primite de la furnizori ce implica cheltuieli diverse in programul de gestiune interna (nu sunt incluse facturile care se refera la achizitionarea de materii prime si alte materiale)
- Inregistrarea tuturor operatiunilor bancare (lei,valuta) precum si a operatiunilor de casa in valuta
- Inregistrare Bonuri de consum
- Efectuarea si inregistrarea deconturilor in valuta
- Inregistrarea diverselor note contabile privind cheltuieli in avans, s.a
- Efectuarea platilor in lei si in valuta prin programul Multicash
- Intocmirea si depunerea documentelor privind operatiile bancare
- Ridicarea de numerar din banca si a extraselor de cont
- Actualizarea zilnica a cash-flow-ului cu facturile primite de la furnizori, a incasarilor precum si a disponibilului din banca
- Verificarea jurnalelor de TVA
- Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale, recapitulative si informative ( 100, 102, 300, 390, 394, 205, etc)
- Intocmirea oricaror alte situatii contabile cerute de sefii ierarhici superiori

CERINTE

Cerinte:
- Studii economice superioare finalizate
- Vechime minim 1 an in contabilitate
- Cunostinte legislatia fiscala
- Cunostinte PC: Word, Excel
- Avantaj experienta in utilizare program de gestiune interna
- Cunostinte limba Franceza la nivel mediu

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfill our professional goals and deliver.