Economist/Contabil

SC LABO SHOP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare cu respectarea legislatiei in vigoare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Inregistreaza facturile de achizitii de la furnizori
- Emite facturi catre clienti
- Participa la inventarierea patrimoniului
- Tine legatura cu furnizorii si clientii interni si externi
- Tine evidenta comenzilor catre furnizori si emite comenzi
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii
- Raportarea situatiilor cerute de conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste declaratia intrastat

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 5 ani
- cunostinte de utilizare WinMentor
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte avansate de limba engleza (scris-vorbit), eventual lb.germana
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati bune de comunicare, de organizare si planificare
- seriozitate, meticulozitate si acuratete
- atentie distributiva, spirit analitic, lucrul in echipa
- capacitate de analiza si inteza

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

comert aparatura stomatologica si tehnica dentara